Монтаж бетонного паркану

Установка бетонного паркану

Останнім часом можна бачити, як декоративні бетонні паркани набирають популярність на вітчизняному ринку інженерно-технічних споруд. Бетонні паркани встановлюються тими ж компаніями, які їх виготовляють, втім, сьогодні замовник може і самостійно звести паркан з бетонних плит.

Починати роботу з встановлення паркану слід з визначення його рівня і розмітки місць монтажу стовпів, хвіртки, воріт. Як і у випадку з будь-яким іншим парканом розмітка виконується за допомогою кілочків і шнура, який натягується точно в лінію. Якщо на вас чекає монтаж бетонного декоративного паркану на схилі, проблему можна вирішити за допомогою використання стовпчиків різної висоти. Регулюючи висоту можна виконати паркан ступінчастої конструкції. Варто пам’ятати, що перепад висоти між сусідніми прольотами паркану не повинен перевищувати 1/10 частини довжини бетонної панелі.

Отвори під опорні стовпи можна зробити двома способами: буром, використовуючи спеціальні насадки і вручну, що називається по-старому за допомогою лому і лопати. Стовпи слід вкопувати на глибину 70-90 см, якщо має бути монтаж огорожі на пучиністих грунтах, необхідна глибина повинна досягати позначки 120 см. Стовп виставляється за рівнем і засипається гравієм, щебенем, битою цеглою. Цю масу утрамбовують і заливають бетонною стяжкою.

Коли стовпи встановлені, декоративні бетонні плити вставляються зверху в пази, набираючи тим самим необхідну висоту і малюнок. Мінусом такого способу монтажу є його трудомісткість, що передбачає застосування для підняття плити на потрібну висоту чималих фізичних зусиль.

Є й інший спосіб монтажу бетонного паркану при якому другий незафіксований стовп встановлюється тільки після того, як потрібна кількість плит заводиться в пази сусіднього стовпа. Далі другий стовп виставляється за рівнем і фіксується, після чого монтаж триває далі.