Введення

З того самого часу, як людина почала вести індивідуальне господарство, відмовившись від життя в племені, ми всі стали заручниками класової боротьби. Наявність власності, бажання захистити приватне життя від сторонніх очей з часом звели паркани між людьми, причому не тільки ментальні, але й фізичні.

У цій статті ми лише торкнемося психологічного аспекту різного роду огороджень і зробимо наголос саме на технічну частину. Отже, паркан, яким би він не був, спрямований на досягнення кількох цілей — на захист периметру від зовнішнього проникнення і для позначення меж території, що належить тому чи іншому власнику. Не будемо заперечувати того факту, що паркани і огорожі, крім усього іншого, дозволяють власнику відчути якесь полегшення, впевненість у захисті. У зв’язку з цим виникає просте логічне питання — наскільки ефективні сучасні паркани? Рівень технічного розвитку людства дозволяє створювати буквально неприступні паркани, але для цього буде потрібно комбінувати кілька матеріалів і конструктивних рішень. Скажімо, звичайний, нехай навіть і високий металевий, бетонний, цегляний паркан можна подолати за допомогою нехитрих пристосувань. У той же час, якщо паркан буде увінчаний кількома шарами колючого дроту, завдання подолання ускладнюється по максимуму.

Так ми плавно підійшли до градації зборів. Як вже було зазначено, найбільш популярними залишаються паркани з цегли, ЗБВ плит, листового металу, огорожі з металевої сітки, колючого дроту. На жаль, в більшості випадків при зведенні паркану власники більше керуються естетичною частиною, відсуваючи на другий-третій плани такі важливі критерії, як неприступність і стримуючий потенціал. Сучасний паркан буквально прикрашають численними відеокамерами, забуваючи про найголовніше, що це всього лише техніка, яку можна легко вивести з ладу. У наступних статтях ми будемо більш предметно говорити про паркани, ви дізнаєтеся, що таке паркани України, якими вони бувають і для чого служать.